Asociatia Dominou - acreditata Erasmus+

"Erasmus+2021 - 1- RO 01 - KA121 - ADU - 000009821

SVOltenia

Erasmus+2021 - 1- RO 01 - KA121 - ADU - 000009821

Astazi dam start Proiectului de Acreditare finantat prin programul Erasmus+ cu nr de referinta 2021-1-RO01-KA121- ADU- 000009821 Obiectivele proiectului sunt :
  • 1. Cresterea numarului de formatori ai Asociatiei Dominou care utilizeaza instrumente web 2.0 in invatare si predau online pentru departamentul de educatia adultilor in domeniul educatiei parentale.

• 2. Cresterea numarului de parinti din mediul rural din judetul Dolj (4 sate) care pot folosi minim 5 instrumente digitale pentru a invata online si sprijini membrii familiei in invatarea online

• 3. Cresterea numarului de formatori ai asociatiei care folosesc metode non formale si creative pentru a creste implicarea in educatie pe tot parcursul vietii a adultilor dezavantajati (economic si etnic)

• 4. Cresterea numarului de adulti dezavantajati care acceseaza programele de educatie pe tot parcursul vietii oferite de Asociatia Dominou

Ne dorim ca acest proiect sa motiveze cat mai multi formatori/parinti sa foloseasca metode non-formale, creative si cat mai multe instrumente digitale in educarea viitoarelor generatii!

ANUNT SELECTIE "DOMINOU"

REZULTATE SELECTIE "DOMINOU"